top of page

Hakkımızda

Firmamızın Tarihçesi
 

     1993 yılında Aksaray ilinde faaliyet göstermeye başlayan Hisar madencilik, 1996 yılında Kombassan Holding AŞ’nin bünyesine katılmıştır. Başlangıç üretim kapasitesi 2 µm üründe 2000 ton/ay iken, 2001 yılında 5000 ton/ay kapasiteye ulaştırılmıştır.2003 yılında Aydın’a 5000 ton/ay kapasiteli yeni bir fabrika kurularak rekabet gücü ve pazar payı arttırılmıştır. Halen kapasiteartırımı ve modernizasyon çalışmaları devam etmektedir. Niğde bölgesinde hammadde ocaklarına yakın yeni bir tesis yatırımı projesi çalışmaları ise tamamlanmıştır. Hisar, yurt içi pazarda, pazar payının yaklaşık %10’una sahiptir. Mikronize kaplı kalsit üretimi konusunda yurt içinde ilk öncü firmadır. Hisar madencilik günümüzde, toplam üretimin yaklaşık yarısı dış pazara satmaktadır. Devamlı gelişim ilkesiyle makine parkını modernize edip sürekli kapasite artırımıyla çalışan kurumumuz, iki ayrı bölgede sektörün en büyük yerli üreticisi haline gelmiştir.

Misyonumuz

 

Üretim, istihdam, ihracat ve teknoloji üretimi konularında gelişmeler sağlayarak bölge ekonomisine ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmak.

Vizyonumuz
 

Hizmet verdiği tüm sektörlerde müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak güvenilir uygun maliyetli üstün nitelikli mal ve hizmetleri üretmek.

bottom of page